Wyjątkowa Rada Wydziału

Ostatnia w minionym roku kalendarzowym Rada Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, która odbyła się 14 grudnia, miała szczególnie uroczysty charakter.  Panie Profesor z naszego Zakładu: nasza wieloletnia kierownik Zakładu Estetyki Literackiej, prof. zw. dr hab. Anna Krajewska i prof. UAM dr hab. Aleksandra Kosicka-Pajewska świętowały uzyskanie statusu profesora seniora i tym samym przejście na emeryturę. Choć warto dodać, że to jedynie emerytura dydaktyczna, bo naukowo obie Panie Profesor mają jeszcze swoje plany i aktywności, które będą dalej realizowały.

Słowa uznania i podziękowania za współtworzenie poznańskiej polonistyki przez wiele długich lat skierował do obu Jubilatek najpierw Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz w towarzystwie prodziekanów, następnie pani Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej prof. UAM dr hab. Elżbieta Winiecka wraz z dwojgiem wicedyrektorów. Oprócz laudacji, były też bukiety kwiatów, piękne lampiony i pamiątkowe figurki Collegium Maius.  Obie Panie Profesor zabrały głos i podsumowały swoją wieloletnią pracę badawczą i dydaktyczną na naszym wydziale.

Na koniec dr Monika Błaszczak-Stachowiak wręczyła każdej z Jubilatek kwiaty i skierowała słowa podziękowania w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników i współpracowników Zakładu Estetyki Literackiej.

Dziękujemy!